• Zpět na úvodní stranu
 • Základní informace o daňovém přiznání

  Nabízím Vám každoročně v únoru a březnu korespondenční zpracování daňového přiznání za předchozí rok. Zpracuji Vám jej rychle, levně a hlavně kvalitně, s dokonalou znalostí daňové i mzdové problematiky i problematiky spojené s daňovou evidencí a platbami pojištění v podnikání osob samostatně výdělečně činných.

  Daňové přiznání můžete podat jako zaměstnanec, protože jste z nějakého důvodu povinen jej podat (například kvůli souběžnému pracovnímu poměru či dohodě), případně jako zaměstnanec, který z důvodu hypotéky nebo manželky bez příjmu nechce zatěžovat svoji mzdovou účetní anebo Vám mzdová účetní z nějakých důvodů odmítla provést roční zúčtování daně (například jste o něj zapomněl požádat včas, tj. do 15.2.). Jste-li osoba samostatně výdělečně činná a vedete daňovou evidenci, pak daňové přiznání obvykle jste povinen podat, a to i když činnost byla zahájena až v průběhu loňského roku. V tomto případě Vám zpracuji nejen daňové přiznání, ale i nezbytné přehledy pro zdravotní pojišťovnu a pro okresní správu sociálního zabezpečení.

  V případě, že podnikáte vedle svého zaměstnání, v daňovém přiznání se promítnou jak příjmy z podnikání, tak i příjmy ze zaměstnání a záloha na daň, kterou jste již zaplatili.

  Pokud jste byl loni zaměstnán a jste na pochybách, zda je dobré si vůbec daňové přiznání podávat, zda se Vám vrátí nějaká zajímavá částka zaplacená na zálohách na dani, když se platila rovná 15% daň, pak mě neváhejte kontaktovat e-mailem nebo telefonicky, poradím Vám.

  Co potřebujete

  Potvrzení o zdanitelných příjmech od všech zaměstnavatelů případně prohlášení, že jste po část roku nebyli výdělečně činní (od.. do…)

  Údaje a doklady týkající se dětí:
  rodné číslo, informace o případné invaliditě dítěte
  potvrzení o studiu u dětí ve věku 18 až 26 let

  Údaje u OSVČ:
  inventuru pohledávek k 31.12. od zdravotní pojišťovny
  inventuru pohledávek k 31.12. od OSSZ
  daňovou evidenci - příjmy a výdaje

  Případná další potvrzení, pokud přicházejí do úvahy:
  - potvrzení o pobírání invalidního důchodu (stačí složenka z pošty)
  - potvrzení o zaplacených příspěvcích na penzijní připojištění
  - potvrzení o zaplaceném pojistném na soukromé životní pojištění
  - potvrzení o zaplacených úrocích z úvěru ze stavebního spoření nebo hypotečního úvěru (bytová potřeba musí splňovat podmínky podle zákona o dani z příjmu)
  - potvrzení o poskytnutí daru, dárcovství krve
  - potvrzení o zaplacení odborových příspěvků
  - potvrzení o úhradě poplatků za děti umístěné ve školce
  - potvrzení o Vašem vlastním studiu (jste-li ve věku do 28 let)
  - prohlášení manželky (manžela), že její (jeho) vlastní příjem za rok 2013 nepřesáhl 68000 Kč (pozor, do vlastních příjmů se počítá skoro všechno - výdělek, dávky nemocenského pojištění, peněžitá pomoc v mateřství, podpora v nezaměstnanosti, jakýkoliv důchod, dědictví, dary, apod., nepočítá se do nich pouze rodičovský příspěvek a další dávky státní sociální podpory, například přídavek na dítě)

  ----Doklady je možné zaslat poštou (originály nebo kopie) nebo naskenovat a poslat e-mailem ---

  Ceník (ceny jsou stejné jako loni i předloni!)


  Základní cena (příjmy jen ze zaměstnání): 500 Kč

  Zpracování daňového přiznání podnikatele:
  Cena dohodou podle náročnosti- přibližně 75 Kč za každou další přílohu přiznání (navýšení bude záviset také na tom, zda budete potřebovat další konzultace a rady, například jako začínající podnikatel nemáte ujasněno, zda výdaje uplatnit ve skutečné výši nebo procentem z příjmů apod.)

  Zaslání hotových přiznání na dobírku: příplatek 80 Kč
  Zaslání doporučeně (po připsání úhrady na můj účet): příplatek 0 Kč
  O odeslání Vás okamžitě vyrozumím SMSkou nebo mailem.

  Kontakt

  Ing. Marie Hanžlová, účetní a mzdový poradce, IČO 66373808
  adresa: Budyně 5, 387 73 Bavorov
  telefon: 737729050
  e-mail: marie.hanzlova(zavináč)centrum.cz

   © MK